Кошаркашице Радивоја Кораћа великом победом завршиле су регуларни део сезоне! У последњем 22. колу Женске лиге Србије “Жућкове наследнице” су направиле велико изненађење, савладале су на свом терену актуелног шампиона и до тог момента једини непоражени тим у првенству – екипу Црвене звезде 72:71 (21:19, 20:11, 18:16, 13:25).

Кораћ је од старта утакмице јасно ставио до знања да се неће поновити сценарио са првог међусобног меча када је Звезда убедљиво славила (86:61). Изабранице тренера Ивановића ушле су снажно у меч. У првих десет минута водила се велика борба на терену, домаћин је углавном био у резултатској предности, али Звезда није дозвољавала ривалкама да се значајније “одлепе”. Прва четвртина завршена је резултатом 21:19.

У другој деоници виђена је доминација Кораћа. У 14. минуту после тројке Тијане Јелић и поена Марије Стојиљковић домаћин долази први пут и до двоцифрене предности 30:19. Тренер Звезде Драган Вуковић одмах је затражио тајм-аут у нади да ће пробудити свој тим, међутим, Кораћ је у наставку сигурно чувао предност. На полувреме “Жућкове наследнице” одлазе са 11 поена предности (41:30).

Кораћ наставља са сјајном игром и на старту другог полувремена. Средином треће деонице домаћин прави серију 9:0 и одлази на великих +17 (55:38). Кораћ је у наставку успевао да сачува високу предност, међутим, у самом финишу треће четвртине Невена Наумчев погађа тројку и тако смањује заостатак пред последњи период игре.

Кренула је Звезда на све или ништа у последњој деоници. У 34. минуту црвено-беле праве серију 7:0 за 62:55 и било је јасно да ће се до краја меча водити велика борба за победу. Звезда је била у великом налету, после тројке Мине Ђорђевић и поена одличне Снежане Богићевић црвено-беле долазе до великог преокрета (68:69) на нешто мање од минут до краја меча. Уследила је завршница за инфаркт… Невена Вучковић на кратко враћа минималну предност Кораћу, са друге стране погађа Богићевић за 70:71, а онда у последњим секундама меча Марија Стојиљковић иде на линију за слободна бацања. Одлична кошаркашица Корћа хладнокрвно убацује оба “пенала” и поставља коначан резултат на овом изузетно узбудљивом мечу 72:71.

Марија Стојиљковић забележила је дабл-дабл на овој утакмци, 16 поена и 10 скокова. Капитен Љиљана Томашевић такође је била сјајна, имала је 16 поена и 6 асистенција. Двоцифрен учинак у екипи Кораћа имале су и Невена Вучковић 13п и Надежда Недељков 11п.

У пораженом тиму најефикаснија је била Снежана Богићевић са 24 поена, а двоцифрене су биле и Мина Ђорђевић са 14, Ивана Катанић са 12 и Милина Мишељић са 11 постигнутих поена.

РАДИВОЈ КОРАЋ: Невена Вучковић 13, Љиљана Томашевић 16, Нина Вукосављевић 6, Тијана Јелић 8, Марија Филиповић, Надежда Недељков 11, Милица Палигорић, Ивона Ристић 2, Јелена Новковић, Марија Стојиљковић 16.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Невена Наумчев 4, Тамара Чубра, Нина Тешић, Снежана Богићевић 24, Маријана Зукановић, Ивана Катанић 12, Катарина Дешић, Милица Бојовић 6, Николина Деурић, Мина Ђорђевић 14,
Милина Мишељић 11, Јована Вуловић.

Четири првопласиране екипе избориле су пласман у плеј-оф Женске лиге Србије. Првопласирана Звезда играће против Новосадске ЖКА, која је након регуларног дела сезоне заузела четврто место, а Радивој Кораћ одмериће снаге са екипом 021 из Новог Сада. Звезда и Кораћ имаће предност домаћег терена у полуфиналној серији која се игра на две добијене утакмице.