PIONIRKE OSVOJILE MINI KUP!

vesti

Pionirska selekcija Radivoja Koraća trijumfovala je na ovogodišnjem Beobasket mini kupu u Surdulici, pošto je u finalu ubedljivo savladala ekipu Vizure rezultatom 63:55 (16:7, 22:13, 15:15, 10:20)

Izabranice trenera Zorana Akanovića od prvog do poslednjeg minuta kontrolisale su dešavanja na terenu i apsolutno zasluženo stigle do prvog trofeja u ovom takmičenju. Korać je konstantno bio u rezultatskoj prednost, posle 20 minuta igre popularne „Žućkove lavice“ imale su +15 (35:20) i već tada bilo je jasno da Vizura teško može do preokreta. U trećoj deonici naš tim je sigurno čuvao visoku prednost, koja je u pojedinim momentima iznosila i 20+. Sve što je Vizura uspela da uradi do kraja utakmice jeste da ublaži poraz 63:55.

Najzaslužnija za veliku pobedu beogradskog kluba bila je sjajna Minja Aranđelović, koja je meč završila sa 25 postignutih poena (indeks 38). Odličan meč odigrala je i Milica Bošković, upisla je dabl-dabl: 13 poena i 13 skokova

U poraženoj ekipi Vizure istakla se Janković sa 18 postignutih poena.

ZLATNE ŽUĆKOVE LAVICE: Neda Jovanović (kapiten ekipe), Lenka Branković, Sofija Urošević, Teodora Marković, Katarina Vojvodić, Luna Jovanović, Vera Simović, Minja Aranđelović, Sara Milovanović, Milica Tišma, Teodora Filipović, Milica Bošković.
Stručni štab: Zoran Akanović (trener), Vesna Divjak (pomoćni trener).

NEŠO, HVALA! SREĆNO!

Posle šest sezona provedenih u Žkk Radivoj Korać, trener Nenad Marković napustio je klub iz Žućkove avlije. Ženski košarkaški klub Radivoj Korać i trener Marković

PETRE, VELIKO HVALA!

Sezona je nažalost naprasno privedena kraju. Minulih dana imali smo priliku da se osvrnemo na prethodni period, pa smo odlučili da ovom prilikom ukažemo zahvalnost