Кошаркашице Радивоја Кораћа савладале су у дербију 17. кола Женске лиге Србије екипу Партизана резултатом 82:73 (19:14, 20:22, 25:18, 18:19).

Наше девојке су овим тријумфом задржале другу позицију на табели и практично дошле на корак од сигурног пласмана у плеј-оф.

Изабранице тренера Ивановића одиграле су одличан меч. Током читаве утакмице контролисале су игру. Кораћ је добро отворио утакмицу, већ у седмом минуту после поена сјајно расположене Невене Вучковић наш тим долази до двоцифрене предности 17:7. Партизан у финишу деонице прави мини серију и смањује заостатак 19:14.
Кораћ је сјајно отворио и другу деоницу. Средином овог периода игре “Жућкове наследнице” су имале максималних +12 (35:23). Међутим, домаћин захваљујући искусној Иванки Матић поново успева да ухвати прикључак 39:36.
Црно-беле почетко другог полувремена, после тројке Милице Матић, први пут долазе до минималне предности на мечу. Кораћ није дозволио ривалу да направи потпуни преокрет. Након пар минута резултатске клацкалице, уследио је нови налет нашег тима и двоцифрена предност пред последњи период игре (64:54).
Кораћ је без проблема чувао предност у последњих десет минута игре и заслужено славио 82:73.

Сенку на велику победу у дербију и сјајну игру бацила је повреда Невене Вучковић, која је почетком последње деонице са болном гримасом напустила терен.

Korać u narednom kolu, koje je na programu 6. februara, dočekuje ekipu Bora.

РАДИВОЈ КОРАЋ: Томашевић 2, Вучковић 15, Вукосављевић 17, Стојиљковић 12, Јевђенијевић 15, Недељков 3, Филиповић 2, Ристић 6, Динчић, Младеновић 5, Палигорић, Јелић 5.

ПАРТИЗАН: Матић 10, Катић 13, Рајић 19, Инђић 8, Репац, Митровић 10, Степановић 9, Јовановић 4, Игњатовић, Лазић, Поповић, Самаџић.