KORAĆ JE U POLUFINALU, JUNIORKE SRUŠILE PARTIZAN

vesti

Naša juniorska selekcija izborila je plasman u polufinale završnog turnira prvenstva Srbije, pošto je u polufinalu savladala ekipu Partizana rezultatom 62:57 (12:15, 23:9, 17:17, 10:16).

Najzaslužnija za trijumf naše ekipe bila je sjajna Nađa Nedeljkov, koja je na ovom meču zabeležila impresivan dabl-dabl. Utakmicu je završila sa 29 postignutih poena i 14 skokova, uz fantastičan indeks 38! Dvocifren učinak imala je i Tina Dinčić, imala je 10 poena (2/2 za tri poena).

U poraženom timu istakla se Đoković sa 14 poena, dok je Bukvić dodala 13.

Izabranice trenera Nenada Markovića do trijumfa su stigle zahvaljujući sjajnoj igri u drugoj četvrtini.
Naime, Partizan je nakon uvodnih 10 minuta imao tri poena prednosti (12:15). Nakon poena Nine Samardžić crno-bele su imale i maksimalnih +5. Međutim, u nastavku je usledila furiozna serija naših devojaka. Pet poena u nizu postigla je, na ovom meču nezaustavljiva Nađa Nedeljkov, zatim su usledile dve vezane trojke Tine Dinčić za seriju 11:0 i veliki preokret “Žućkovih naslednica”. Sjajnom igrom u finišu četvrtine Korać dolazi i do dvocifrene prednosti 35:24.
Korać je u nastavku rutinski čuvao stečenu prednost, pa je nakon 30 minuta igre razlika ostala nepromenjena 52:41.
U poslednjoj deonici Partizan je iskoristio lošiju igru našeg tima. Greške su se nizale, a prednost lagano topila. Posle četiri vezana poena Đokovićeve, crno-bele su na dva minuta do kraja prišle na -5 (60:55). Ipak, naš tim je u samom finišu odigrao odlično u odbrani i sigurno priveo utakmicu kraju.

Korać će u polufinalu igrati protiv domaćina finalnog turnira, ekipe Srbobrana. Taj meč na programu je u subotu od 17 časova.

RADIVOJ KORAĆ: Davinić, Nedeljkov N. 29, Jovanović 2, Nedeljkov B. 2, Mladenović 4, Filipović 2, Ristić 6, Dinčić 10, Stojanović, Boričić 2, Rosić 5, Camović.