KORAĆ NAKON ZAVRŠNICE ZA INFARKT OSTAO BEZ TROFEJA

vesti

Košarkašice Radivoja Koraća nisu uspele da osvoje trofej namenjen pobedniku Kupa Milan Ciga Vasojević.  Popularne „Žućkove naslednice“ su u velikom finalu poražene od ekipe Kraljeva rezultatom 76:73 (21:15, 11:17, 19:13, 22:31).

Ljubitelji ženske košarke imali su priliku da prate sjajan meč. Neverovatna borba viđena je tokom čitavog meča. Košarkašice Koraća pružile su sjajan otpor kvalitetnoj ekipi Kraljeva, ipak, nisu imale dovoljno snage da zabeleže veliki trijumf.Imale su izabranice trenera Akanovića prednost veći deo utakmice, u poslednjih pet minuta ušle su sa +6, ali ekipa Kraljeva je uspela u završnici da napravi preokret. Ivona Ristić je u poslednjoj sekundi pogodila sa svoje polovine za produžetak, ali nažalost, vreme je isteklo i koš nije priznat. Trofej odlazi u Kraljevo.

Tok meča:

Korać je odlično otvorio utakmicu. Izabranice trenera Akanović bile su izuzetno raspoložene u napadu, pre svih Nina Vukosavljević, koja je u prvoj deonici postigla 10 poena bez promašaja iz igre. Nakon trojke plejmejkera Koraća, na dva minuta do kraja prve četvrtine, beogradski klub dolazi do najveće prednosti 21:12. U samom finišu Dragana Gobeljić pogađa trojku i smanjuje zaostatak svog tima 21:15.

Start druge deonice u potpunosti je pripao ekipi Kraljeva. Dragana Gobeljić je preuzela odgovornost, postigla je pet vezanih poena, a zatim je usledio koš Aleksandre Račić za seriju Kraljeva 10:0 i potpuni preokret 21:22. Ljiljana Tomašević sa četiri vezana poena prekida nalet Kraljeva, međutim, Bajićeva postiće trojku za izjednačenje 25:25. Korać u nastavku pravi seriju 5:0, preko izuzetno raspložene Ljiljane Tomašević 30:25 i ponovo dolazi do prednosti. Korać je u finiš utakmice ušao sa +3 (32:29), međutim, Stojčićeva pogađa trojku za novo izjednačenje. Kraljevo je imalo priliku da na odmor ode sa prednošću. Popularne „malene“ su imale poslednji napad, šutirala je Tamara Bajić za tri, ali bila je neprecizna 32:32.

Poenima Šakile Hil i Pjer Luis Kraljevo dolazi do prednosti na startu drugog poluvremena 35:32. Međutim, Ljiljana Tomašević ubacuje trojku iz neverovatno teške pozicije za novo izjednačenje. Usledio je period ujednačene igre, nijedan tim nije uspevao da napravi seriju i dođe do osetnije prednosti. Na dva i po minuta do kraja Korać pravi seriju 6:0 i Kovačević je bio primoran da zatraži tajm-aut 49:43. Do kraja treće deonice Korać je sigurno čuvao prednost 51:45.

Nina Vukosavljević postiže trojku za veliku prednost Koraća na startu poslednje deonice 54:45. Usledila je serija Kraljeva 7:0. Pet poena vezala je Stojčićeva i praktično je vratila svoj tim u ovaj meč 54:52. Korać uspeva da odbije nalet Kraljeva. Tijana Jelić i Tina Selaković postižu izuzetno važne poene za svoj tim, a nakon novog koša Tomaševićeve Beograđanke ponovo dolaze do osetnije prednosti 61:45. Raspoložene su bile Stojčićeva i Račićeva, prave seriju i donose izjednačenje Kraljevu 63:63. Korać ne koristi dva vezana napada, što tim trenera Kovačevića koristi i na nešto više od dva minuta pre kraja meča preko Pjer Luis stiže do preokreta 63:65. Usledila je igra „koš za koš“. Maksimović je držala Korać u meču, ali Stojčićeva i Pjer Luis donose +4 Kraljevu na nešto manje od minut do kraja 67:71. Nije se Korać predavao, Nina Vukosavljević pogađa trojku i Žućkove naslednice dolaze na -1, ali uzvraća Aleksandra Račić s druge strane pogađa uz faul i koristi dodatno bacanje za 70:74. Korać je imao napad nakon tajm-auta, međutim, Marija Stojiljković gubi loptu i Šakila Hil lakim poenima donosi +6. Tomašević na šest sekundi do kraja pogađa trojku i ostavlja nadu svom timu. Kraljevo je imalo poslednji napad ali Stojčić gubi loptu na sekund do kraja. Korać izvodi aut, Ivona Ristić pogađa sa svoje polovine, ali nažalost vreme je isteklo… Kraljevo slavi rezultatom 76:73.

Najefikasnija u ekipi Koraća bila je Ljiljana Tomašević sa 23 postignuta poena. Sjajan meč odigrala je i Nina Vukosavljević, zabeležila je dabl-dabl (18 poena i 10 asistencija). Po 10 poena ubacile su Tina Selaković, Jelena Jevđenijević i Marija Stojiljković.

U pobedničkom timu pet igračica je imalo dvocifren učinak. Najefikasnija je bila Pjer Luis sa 16 poena, Stojčić je ubacila 15, Račić 13, Hil 11 i Gobeljić 10.

NEŠO, HVALA! SREĆNO!

Posle šest sezona provedenih u Žkk Radivoj Korać, trener Nenad Marković napustio je klub iz Žućkove avlije. Ženski košarkaški klub Radivoj Korać i trener Marković

PETRE, VELIKO HVALA!

Sezona je nažalost naprasno privedena kraju. Minulih dana imali smo priliku da se osvrnemo na prethodni period, pa smo odlučili da ovom prilikom ukažemo zahvalnost