RADIVOJ KORAĆ JE ŠAMPION SRBIJE

vesti

Naša kadetska ekipa je šampion Srbije! Radivoj Korac je u mecu za trofej na finalnom turniru u beogradskoj dvorani „Mega Fektori“ savladao tim Crvene zvezde rezultatom 82:71 (26:30, 15:16, 21:10, 20:15) i tako izazvao pravu erupciju oduševljenja nekoliko stotina strastvenih navijaca našeg kluba.

Atmosfera koju su pravile pristalice Koraca tokom citavog finalnog meca, a i po okoncanju istog, teško se može opisati recima. Prava ludnica nastala je kada je našim košarkašicama urucen trofej prvaka Srbije. Cela dvorana ponesena ritmo bubnjeva skandirala je ime legende jugoslovenske košarke – Radivoja Koraca!

Što se same finalne utakmice tice, videna su dva potpuno razlicita poluvremena. Zvezda je predvodena Maticevom, Avlijašovom i Mitrovicevom furiozno startovala i povela 10:0 u 3. minutu, a zatim održavala „plus 8“ (5:13, 4. minut, 13:21, 7. minut).

Medutim, borbene igracice trenera Nenada Markovica su se pred kraj prve cetvrtine primakle na 26:28 (10. minut). U drugoj cetvrtini je došlo do prvog izjednacenja rezultata (30:30, 13. minut), ali su izabranice Zorana Akonovica ponovo odmakle, najpre na 30:34, a zatim, u 17. minutu na cak „plus 15“ (31:46). Ponovo je ekipa Radivoj Koraca, zahvaljujuci raspoloženim Boricic, Mladenovic i Davinic, žestoko uzvratila i na poluvremenu je na semaforu stajalo 41:46.

U nastavku je usledilo novo izjednacenje (48:48, 23. minut), a potom i prvo vodstvo Koraca u 24. minutu (53:52). Domace su serijom 11:0 stigle do 62:52 (29. minut) i trecu cetvrtinu završile sa 62:56.

U poslednjoj deonici Korac ponovo povecava vodstvo (69:61, 33. minut i 77:65, 37. minut). U samom finišu domaci tim je bio na bezbednih „plus 13“ i rutinski stigao do šampionskog slavlja.

Trener pobednickog sastava, Nenad Markovic, sa puno emocija je doživeo veliki uspeh.

– Cestitam mojim igracicama, jer je u finalu, kao i na celom turniru igrana ekstra ozbiljna košarka. Ekipe ucesnice su prikazale zavidan kvalitet. Koracu je ovo trece uzastopno finale i sada smo uspeli da osvojimo trofej. Ne mogu da ne spomenem da sam to pre izvesnog vremena obecao pokojnom Draganu Pavlovicu Pavketu – istakao je Markovic.

Prvi strucnjak Zvezdinog kadetskog tima, Zoran Akonovic, je porucio:

– Znali smo da ce da bude teško, uostalom takav je bio ceo turnir. Mi smo nedavno okupili ovaj sastav i zaista sam ponosan na naše igracice. Bez obzira na poraz u finalu pokazale su da su dobar tim.

ŽKK Radivoj Korac – KKŽ Crvena zvezda 82:71 (26:30, 15:16, 21:10, 20:15)

ŽKK Radivoj Korac: Žigic 2, Savic, Camovic, Jovanovic, Nedeljkov 6, Mladenovic 20, Rosic 1, Dincic 6, Stojanovic 3, Boricic 22, Tasic 7, Davinic 15.

KKŽ Crvena zvezda: Vuldridž, Avlijaš 13, Corto 10, Zecevic 3, Markovic, Mitrovic, Matic 20, Runic 6, Kovacevic, Kecman 7, Veselinovic, Mitrovic 12.