GRADSKI DERBI PRIPAO NAŠIM KOŠARKAŠICAMA !

vesti

U osmom kolu Prve ženske lige Srbije ekipa Radivoj Koraća je stigla do sedme pobede u sezoni savladavši na gostujućem terenu ekipu Partizana rezultatom 88:81 (19:18, 25:20, 22:22, 22:21).

Od samog početka videlo se da nas očekuje veoma zanimljiv meč. Ekipe su se često smenjivale u vođstvu, ali naša je stekla prednost zahvaljući velikim brojem grešaka domaćina. Košarkašice Partizana nisu bile sigurne na lopti , o čemu nam govori podatak da je izgubljeno čak 25 istih. Naše devojke su na odličan način znale to da iskoriste i postignuto je čak 33 poena iz grešaka protivnika. Izveli smo 40 slobodnih bacanja, 14 više u odnosu na protivnika, i samim tim nadoknadili loš procenat šuta za tri poena.
U finišu utakmice Žućkove naslednice su bolje odigrale i pri rezultatu 71:67 u svoju korist na nešto manje od sedam minuta pre kraja meča, serijom 7:2 napravile nedostižnu razliku.

U pobedničkom timu najefikasnija je bila kapiten Marija Stojiljković sa 19 poena. Pratile su je Nina Vukosavljević sa 16, dok je Tina Selaković utakmicu završila sa dabl-dabl učinkom – 15 poena i 10 skokova.

U ekipi Partizana posebno se istakla Gorana Marjanović sa indeksom korisnosti 37 (26 poena , 9 skokova). Pratile su je Sofija Olić sa svoji 15 poena i Nevena Vučković sa dva manje.

Trener Zoran Akanović je bio zadovoljan nakon meča : „ Znali smo da nas očekuje veoma teška utakmica. Svih 40 minuta protivnik je pružao snažan otpor. Poželeo bih ekipi Partizana dobro zdravlje, pre svega, i sreću u nastavku sezone. Mojoj ekipi bih čestitao na borbi i pobedi. Idemo dalje. “ .

Kapiten, Marija Stojiljković je bila kratka : „ Čestitala bih ekipi Partizana na veoma dobro pruženoj partiji. Mojoj ekipi takodje čestitam na odličnoj utakmici, borbenosti i pobedi. Čeka nas odmor od dve nedelje, a zatim nastavljamo gde smo stali! “ .

Nakon pauze od dve nedelje naš tim će dočekati još jednog gradskog rivala – Art Basket, a ekipa Partizana gostuje Vojvodini 021 u Novom Sadu.