NAŠE KOŠARKAŠICE NASTAVILE POBEDNIČKI NIZ!

vesti

U četvrtom kolu Prve ženske lige Srbije naše lavice su na gostujućem terenu savladale ekipu Novosadske ŽKA rezultatom 83:73 (30:20, 19:20, 20:10, 14:23) . Več na početku meča je bilo jasno da će naše igračice diktirati tempo i da će samo od njih zavisiti krajnji rezultat. Dve odlično odigrane četvrtine bile su dovoljne za nedostižnu razliku. Domaćin je imao trenutke dobre igre, ali to je bilo nedovoljno za naš razigrani tim.

Najefikasnija u našem timu bila je Nina Vukosavljević sa 17 poena (9 asistencija, 5 osvojenih lopti). Pratila ju je Sabrina Haines sa 14 poena, uz 9 skokova. Tina Selaković je završila utakmicu sa 11 poena i 8 skokova, dok su po 10 poena postigle Milica Mitrović i Marija Stojiljković. Za naš tim debitovala je Sara Loomis, koja je za 20 minuta postigla 9 poena, uz 4 skoka.

U gostujućem timu dominantna je bila Dunja Gvero sa 21 poenom, pratila ju je Ana Perić sa 12 poena, kao i Ana Vučetić sa 10.

Naša ekipa narednog vikenda dočekuje Radnički iz Kragujevca, dok Novosadska ŽKA igra gradski derbi u gostima kod ekipe Vojvodina 021.