NAŠE SENIORKE ODNELE POBEDU IZ ŠAPCA!!!

vesti

U šestom kolu Prve ženske lige Srbije košarkašice Radivoj Koraća su se susrele sa neugodnom ekipom Duge iz Šapca.
Naš tim je odneo pobedu rezultatom 69:59 (11:12,16:18,25:12,17:17).

Prvih dvadeset minuta igre obeležio je veoma loš šut iz igre naših igračica,pa je izuzetno borbena ekipa Duge stigla i do 10 poena prednosti u sedamnaestom minutu – 27:17.
Sa 31 skokom za dvadeset minuta igre, naše devojke su apsolutno nadskočile rivala koji je imao 16.
Ipak,na pauzu se otišlo sa tri poena prednosti za domaćina – 30:27.

U trećoj četvrtini, Milica Mitrović i Sara Loomis su pokrenule naš tim. Loomis je u tom periodu postigla 9 poena. Odbrana je bila ona prava,a u napadu su se koristile sve situacije koje u prvih dvadeset minuta nisu.

Sredinom četvrte četvrtine,stigli smo i do 17 poena prednosti, medjutim , košarkašice Duge su do kraja uspele da ublaže poraz – 69:59.

Najefikasnija u našem timu bila je Marija Stojiljković sa svojih 18 poena,pratile su je Haines i Loomis sa 13.

U domaćem timu,Renata Stepanović je bila najefikasnija sa 16,dok je Marfi dodala 15.

Trener Zoran Akanović pohvalio je ekipu Duge :
„Duga i trener Vuk Stepanović rade odličan posao godinama unazad. Pravo su iznenađenje i osveženje ove sezone. Mislim da su na pravom putu.
Što se tiče moje ekipe, mi smo nešto kilavije i brzopleto otvorili utakmicu. Prvo poluvreme u igri su nas držala slobodna bacanja. Duga je odigrala izuzetno pametno sa više hrabrosti i energije,veoma raspoloženo prvo poluvreme. Mi smo pokazali da nas ta treća četvrtina diže iz pepela,odigrali smo pametnije. Nemam šta da zamerim ekipi, ponovo je pokazala karakter,ali moramo da se trudimo da ne bude ovih žutih minuta koji mogu negde da nas sapletu! “