SENIORKE SIGURNE U VRBASU!!!

vesti

U drugom kolu Prve ženske lige Srbije, naše košarkašice su gostovale u Vrbasu istoimenoj ekipi.
Domaćin je u utakmicu ušao veoma hrabro i sigurno, u dva navrata su imali pet poena prednosti, ali je prva četvrtina ipak zavšena rezultatom 22:22 . Početkom druge četvrtine domaćin je dosao do +7, ali naše lavice su ipak preokrenule rezultat u svoju korist, te se na poluvreme otislo sa 43:38.
Treća četvrtina je bila samo nastavak drugog dela druge četvrine, te su naše košarkašice došle i do 21 poena viška. Pitanje pobednika bilo je rešeno, a u nastavku obe ekipe su odmarale ključne igrače.

Meč je završen rezultatom 67:76 u korist naše ekipe.

ŽKK VRBAS – ŽKK RADIVOJ KORAĆ 67:76 (22:22, 16:21, 25:9, 8:20)

Kod domaćina kapiten Jovana Jovović je postigla 18 poena uz 4 skooka, pratile su je Marina Marčetić sa 16 poena (4 skoka) I Danijela Dimitrijević sa 11.

Kod naših košarkašica Marija Stojiljković je bila najefikasnija sa 18 poena I 5 skokova, pratila je Sabrina Haines sa 16 poena, kao I Nina Vukosavljević koja je dodala 14 poena i 7 asistencija.